- Drewniane blaty – czy sprawdzą się w kuchni?
- Blaty laminowane – alternatywa dla drewna
- Rozwiązania projektowe w kuchni
- Biała kuchnia z drewnianym blatem – zdjęcia
Biała kuchnia z drewnianym blatem – to połączenie już niemal klasyczne, które sprawdzi się zarówno w nowoczesnej, jak i nieco bardziej stylowej kuchni. Białe fronty to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby urządzić swoje wnętrze w sposób uniwersalny, ponadczasowy. Być może dla osób, które nie są zwolennikami mocnych akcentów i odważnych rozwiązań. Jednak biel może również stanowić doskonałe tło, podstawę do stworzenia interesującego, kolorowego wnętrza. Będzie zatem również dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią zmiany i nie chcą się czuć ograniczone zbyt zobowiązującymi elementami wyposażenia.
Białe szafki z drewnianym blatem w nowoczesnej aranżacji, to kolejna kuchnia, którą chcemy Wam pokazać. Z jednej strony mamy tutaj bezpieczne białe fronty, a z drugiej – kolorowe płytki z etnicznym wzorem. Delikatne tło i mocny akcent. Połączenie z pozoru może wydawać się kontrowersyjne. Wszystko jednak utrzymane jest w tej samej gamie kolorystycznej: beże, brązy i błękitna szarość. Dzięki temu, całość tworzy spójny, ciepły klimat wnętrza w kolorach natury. W kolejnej naszej realizacji wykorzystaliśmy niemieckie meble kuchenne Nolte – model Alpha Lack.
Drewniane blaty – czy sprawdzą się w kuchni?
W naszej pracy często spotykamy się z pytaniami o możliwości zastosowania drewnianych blatów w Waszych kuchniach. Nie dziwi nas fakt, że naturalne materiały we wnętrzach mają wśród Was wielu zwolenników. Głównym aspektem decydującym o tym, że decydujecie się na drewniane blaty w kuchniach, są ich walory wizualne. Naturalne, ciepłe kolory, wyjątkowe wzory tworzone przez niepowtarzalny rysunek słojów – można się zakochać. Biała kuchnia z drewnianym blatem wygląda elegancko i przytulnie jednocześnie.
Drewniane blaty wymagają jednak od nas nieco więcej uwagi podczas użytkowania. Nowoczesne środki impregnujące oczywiście zabezpieczają powierzchnię blatu przed działaniem wody. Blaty kuchenne to jednak powierzchnia dosyć mocno eksploatowana podczas codziennego użytkowania kuchni. Impregnację dobrze co jakiś czas powtórzyć, żeby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci odbarwień czy odkształcania się blatu pod wpływem wilgoci.
Drewniany blat w kuchni możecie wykorzystać np. jako barek. Tego typu rozwiązanie wykorzystaliśmy w projekcie jednej z naszych ekspozycji. Kawał solidnego dębowego drewna z nieregularną, naturalną krawędzią. Wrażenie jest naprawdę piorunujące – sami zobaczcie:
Drewniany blat barowy w kuchni
Blaty laminowane – alternatywa dla drewna
Jeśli Waszym marzeniem jest biała kuchnia z drewnianym blatem, ale obawiacie się o walory użytkowe blatów drewnianych, powinniście rozważyć blaty laminowane. Nie tylko będą one znacznie tańsze, ale również mniej wymagające podczas użytkowania. Powierzchnia blatów laminowanych jest zdecydowanie mniej nasiąkliwa niż naturalne drewno. Obrzeża blatów są wykończone w tym samym dekorze, co jego wierzch i również są zabezpieczone przed wchłanianiem wilgoci. Laminaty są też dużo bardziej odporne na stosowane w kuchni detergenty, nie odbarwiają się i nie matowieją.
Jeśli w swojej kuchni chcecie połączyć białe szafki z drewnianym blatem, zachęcamy Was do skorzystania z blatów laminowanych oferowanych przez Nolte Küchen. Do wyboru macie kilkadziesiąt dekorów, w tym niemal dwadzieścia imitujących nie tylko wygląd, ale i strukturę drewna. Pełną ofertę blatów laminowanych Nolte Küchen możecie obejrzeć tutaj
Rozwiązania projektowe w kuchni
W kuchni, którą Wam prezentujemy, warto zwrócić uwagę również na kilka ciekawych rozwiązań projektowych. Cała strefa robocza zaplanowana została wzdłuż ściany – tak, aby nie zabierać przestrzeni przy oknie. Umieszczenie zlewu i płyty do gotowania w jednym ciągu tworzy wygodne stanowisko do pracy. 60 centymetrów blatu roboczego pomiędzy sprzętami, to wystarczająca ilość miejsca na przygotowanie składników do gotowania.
Na ścianie nad blatem zostały zamontowane gniazda elektryczne. Jest to wygodne rozwiązanie kiedy potrzebujemy użyć np. blendera nie zdejmując garnka z płyty. Dodatkowe gniazda chowane w blacie ukryte są również za lodówką oraz w prawym narożniku kuchni, obok okna.
Projekt miejsca do pracy został w tej kuchni dokładnie przemyślany. Dzięki temu, cała przestrzeń pod oknem została pusta. W tym miejscu zastosowaliśmy głębszy, wcięty w parapet blat. Uzyskaliśmy przez to dodatkowe miejsce na blacie, a cały projekt stał się bardziej uporządkowany, przejrzysty. Niewątpliwym plusem jest też to, że udało się zachować pełny dostęp do okna.
Wolnostojąca mikrofala w zabudowie?
Ciekawym rozwiązaniem jest również szafka na wolnostojącą mikrofalę. Otwierane uchylnie drzwi zachodzą na front szafki znajdującej się powyżej. Wystarczy jeden ruch ręki żeby dostać się do ukrytej wewnątrz kuchenki mikrofalowej. Tego typu szafka to dobry pomysł dla osób, które sporadycznie korzystają z kuchenki mikrofalowej i nie chciałyby eksponować tego sprzętu. Z czasem, kuchenka mikrofalowa może okazać się zupełnie nieprzydatna, a szafkę będzie można wykorzystać w dowolny sposób.
Biała kuchnia z drewnianym blatem – zdjęcia
Biała kuchnia z drewnianym blatem – wizualizacja
Projekt: Łukasz, salon Nolte Jupiter: lukasz.brochocki@interio24.pl