Ekskluzywna kuchnia kojarzy się nam z czymś wyjątkowym, niespotykanym. Jesteśmy niemal pewni, że takiej kuchni jeszcze nie widzieliście. Niewielki aneks kuchenny połączony z trzydziestometrowym salonem. Dwa kolory: czerń i biel. Lakier w połysku. Czarne granitowe blaty. Granitowe cokoły i wysłony ścienne. Długie chromowane uchwyty krawędziowe. Zaoblone krawędzie szafek i blatów. Wykonane na specjalne zamówienie szafki wiszące z efektownymi witrynami. I wreszcie – wisienka na torcie – spektakularna szklana wysłona z grafiką przedstawiającą widoki z rodzinnego kraju Inwestorów. Wszystko błyszczy i skrzy się od świateł i lakierów w połysku.
Przestrzeń kuchni i salonu została zaprojektowana tak, aby wzajemnie się uzupełniać. Owalne kształty powtarzają się na ścianie, na zabudowie barowej, która oddziela kuchnię od salonu i na szafkach wiszących w kuchni. Zaoblone szafki dolne są ich naturalnym uzupełnieniem. Całość sprawia wrażenie jakby płynęła. Połyskliwe, odbijające światło powierzchnie dodatkowo potęgują ten efekt. Czarny błyszczący sufit działa jak lustro: nadaje głębi i optycznie powiększa przestrzeń salonu.
Ekskluzywna kuchnia też musi być praktyczna.
Myślą przewodnią podczas projektowania kuchni było stworzenie maksymalnej ilości miejsca do przechowywania przy zachowaniu lekkiego charakteru zabudowy. Zastanawia nas natomiast koncepcja, która przyświecała Architektowi przy planowaniu całości wnętrza. Nasze skojarzenie, to woda (co potwierdzałaby grafika na wysłonach ściennych). Chętnie poznamy Wasze opinie – miejsce w komentarzach jest do Waszej dyspozycji 🙂
Wróćmy jednak do konkretów. Chcielibyście wiedzieć co kryje się w tej wyjątkowej zabudowie? Za przepierzeniem, które stworzył barek, schowała się płyta do gotowania zamontowana w szerokiej szafce z szufladami. Tuż nad nią – efektowny okap przyścienny z czarnego giętego szkła. Po prawej stronie od płyty, w niewielkiej wnęce umieściliśmy szafę wysoką z piekarnikiem i mikrofalą w zabudowie. Ściana, wzdłuż której umieszczone zostały sprzęty do gotowania, jest całkowicie niewidoczna od strony salonu.
Jedynym elementem wyposażenia kuchennego, który możemy zobaczyć z perspektywy salonu, jest stalowy zlew podwieszany i bateria kuchenna. Są one jednak na tyle subtelne, że w zasadzie niemal niezauważalne. Za barkiem schowała się też duża, dwudrzwiowa lodówka w stalowym wykończeniu. Zauważyliście ją? Przestrzeń kuchenna stanowi integralną część salonu, nie zaburzając przy tym jego stylistyki. Ekskluzywna kuchnia doskonale wpisuje się w charakter całego wnętrza.
Jasne kolory i błyszczące powierzchnie optycznie powiększają przestrzeń i nadają jej lekkiego charakteru.
Duża ilość miejsca do przechowywania, to duża ilość szafek. Jak sprawić żeby masywna zabudowa nie przytłaczała wnętrza? Jasne kolory i błyszczące, odbijające światło powierzchnie optycznie powiększają przestrzeń. Białe szafki z frontami lakierowanymi na wysoki połysk, stanowią tło dla innych elementów kuchni, takich, jak szklana wysłona z grafiką. Dzięki temu, mimo swoich gabarytów, zabudowa sprawia wrażenie lekkiej i delikatnej. Bezuchwytowy system otwierania szafek górnych pozwala zachować jednolitą, gładką powierzchnię frontów.
Końcowym elementem, wieńczącym prace nad zabudową kuchenną, jest oświetlenie. Tutaj zostało ono podzielone na trzy sekcje:
- oświetlenie podszafkowe – najważniejsze oświetlenie w kuchni;
- oświetlenie w podsufitce;
- oświetlenie ambientowe – akcentujące, podświetlające grafikę.
Całość posiada wspólną regulację natężenia i temperatury barwowej.
I jak? Macie już pomysł na temat przewodni naszej ekskluzywnej kuchni?
Projekt: Piotr, salon Nolte Home Concept: piotr.brochocki@interio24.pl
You must be logged in to post a comment.