Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Ile kosztuje projekt kuchni? Jakie są terminy realizacji?

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Każdą kuchnię projektujemy indywidualnie, na zamówienie: wybieramy model, rodzaj i sposób wykończenia frontów, różne szerokości, wysokości, a nawet głębokości szafek; dobieramy akcesoria, systemy zagospodarowania szafek, mechanizmy otwierania czy chociażby typy oświetlenia. Dlatego cena kuchni również jest kwestią indywidualną. Różnorodność materiałów na fronty i blaty pozwala tę samą kuchnię wycenić w kilku wariantach - w zależności od budżetu, który mamy do dyspozycji.

Dlatego, że kuchnia nigdy nie jest “ta sama”. Podobnie, jak w przypadku samochodu - dwa egzemplarze tego samego modelu mogą z zewnątrz wyglądać identycznie, różnica odczuwalna jest podczas jazdy. Również kuchnię możemy za każdym razem wyposażyć indywidualnie. Na pierwszy rzut oka oceniamy jedynie czy kuchnia nam się podoba czy nie. Zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą wyposażenia wewnętrznego szafek kuchennych oraz do wizyty w naszych salonach i - śmiało! - otwierajcie i sprawdzajcie wszystkie szafki! Może się okazać, że gotowanie będzie równie przyjemne, jak jazda wysokiej klasy samochodem!

Zapraszamy do naszych salonów, gdzie podczas spotkania, bezpłatnie przedstawimy Wam kosztorys kuchni. Bezpośrednia rozmowa z projektantem da Wam możliwość uzgodnienia szczegółów, a co za tym idzie - sporządzenia precyzyjnego kosztorysu, po akceptacji którego będziemy mogli przystąpić do sporządzenia projektu. Przygotowując się do takiego spotkania, możecie zapoznać się z naszym poradnikiem projektowania, który wskaże Wam na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas tworzenia Waszej nowej kuchni i pozwoli dokładniej zorientować się w proponowanych przez nas rozwiązaniach dotyczących wzorów, wymiarów i wyposażenia szafek kuchennych. Nie zapomnijcie też zabrać ze sobą planów lub wymiarów pomieszczenia!

Zaprojektowanie Waszej kuchni wymaga uzgodnienia wielu szczegółów, jest to wynik Waszych ustaleń z projektantem, rozmów, w trakcie których wspólnie rozważacie różne możliwości. Dlatego też wycenę drogą mailową wykonujemy tylko w oparciu o przesłany do nas gotowy projekt. Ma ona charakter orientacyjny i może być potraktowana jako przygotowanie do spotkania, podczas którego omówimy szczegóły oferty.

Poza projektem, podstawowe informacje, jakich potrzebujemy od Was, to:

  1. Model kuchni (front), którym jesteście zainteresowani,
  2. Wysokość szafek dolnych (ewentualnie wysokość blatu roboczego),
  3. Wysokość pomieszczenia,
  4. Możliwie dokładny opis wyposażenia, jakie chcielibyście umieścić w swojej kuchni.

Jeśli dysponujecie już gotowym pomieszczeniem, najlepiej zacząć projektować swoją kuchnię ok. 3-4 miesiące przed planowanym terminem realizacji. Jeśli natomiast jesteście na etapie budowy nowego domu, polecamy zacząć planowanie kuchni równolegle z planami domu. Możemy wówczas przygotować wstępny projekt w oparciu o plany, przed dokładnym zwymiarowaniem pomieszczenia. Będziecie wtedy mieli pewność, że Wasza kuchnia będzie skrojona na wymiar dokładnie według Waszych założeń. Ponadto, unikniecie dodatkowych kosztów związanych z ewentualnym przenoszeniem podłączeń instalacji, przebudową ścian działowych, czy też skuwaniem niewłaściwie położonych płytek.

Przed rozpoczęciem prac nad projektem, umawiamy się z Wami na pomiar. Dlaczego nie robimy projektów wykonawczych bez pomiaru? Ponieważ tylko po pomiarach sporządzonych przez naszego projektanta, możemy wziąć odpowiedzialność za projekt i prawidłowe dopasowanie mebli do wymiarów pomieszczenia. Zaczęcie naszej współpracy od pomiaru pozwala zarówno nam, jak i Wam oszczędzić czas, wysiłek i… tak - pieniądze. A skoro już o nich mowa - za pomiar i projekt pobierana jest kaucja, której wysokość jest odliczana od kosztu zamawianej kuchni. Wszystkie projekty przygotowywane są na specjalistycznych programach uwzględniających specyfikę naszej oferty i pozwalających zaprezentować Wam realistyczną, trójwymiarową wizualizację.  

Możecie umówić się podczas wizyty w salonie lub telefonicznie. Dane kontaktowe do wszystkich naszych salonów znajdziecie w zakładce Kontakt. Jeśli chcielibyście spotkać się z naszym projektantem w celu dokładnego omówienia oferty lub przesłanej wyceny, zachęcamy do wcześniejszego umówienia się na konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu, będziemy mogli poświęcić Wam sto procent naszej uwagi, a Wy unikniecie oczekiwania na rozmowę.

Jak najbardziej. Realizacja zamówienia według Waszego projektu, wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku standardowych procedur - zaczynamy od wyceny, potem pomiar  i adaptujemy Wasz projekt do specyfiki naszej oferty. Możliwe, że będziemy musieli wprowadzić niewielkie zmiany, staramy się jednak nie tracić z oczu pierwotnego zamysłu, z którym do nas przychodzicie.

Standardowe terminy realizacji, to ok. 8 tygodni. Wszystko zależy jednak od projektu. Jeśli zależy Wam żeby Wasza nowa kuchnia była gotowa w konkretnym terminie, przyjdźcie do nas 3-4 miesiące wcześniej. Będziemy wówczas mieli czas żeby wspólnie przygotować projekt, odpowiednio wcześniej zamówić wszystkie potrzebne materiały i spokojnie zamontować nie tylko meble, ale również - wykonywane  po montażu mebli -  blaty, wysłony i inne elementy kuchni.  Jeśli natomiast potrzebujecie kuchni “na wczoraj”, zapraszamy do zapoznania się z naszymi okazyjnymi ofertami z ekspozycji.

Posiadamy w naszej ofercie szeroki wybór urządzeń AGD. Proponujemy Wam nie tylko ich sprzedaż, ale również pełną obsługę posprzedażową. Zakup sprzętu AGD wraz z meblami kuchennymi, to dla Was pewność, że na naszą odpowiedzialność wszystko zostanie dopasowane do mebli, dostarczone bez uszkodzeń, w terminie, i że będzie zamontowane równocześnie z meblami. Czy możecie zamówić AGD samodzielnie? Oczywiście, że tak. Różnica polega na tym, że wówczas nie możemy wziąć odpowiedzialności za sprawność Waszych urządzeń, za ich dostawę i za serwis.

Jeśli wybraliście już model Waszej nowej kuchni i zdecydowaliście się, że to z nami chcecie ją zrealizować, nasz projektant umówi się z Wami na pomiar pomieszczenia, wykona dla Was projekt i przedstawi wizualizacje. Po ich akceptacji, podpisujemy umowę i przystępujemy do realizacji zamówienia. Jest to dla nas czas na zamówienie mebli i sprzętów AGD, przygotowanie planów instalacji dla Waszych wykonawców, przygotowanie rysunków montażowych, skoordynowanie dostaw i wywozów, zaplanowanie terminów montażu mebli, wykonanie pomiarów i montażu blatów i wysłon ściennych. Po zakończeniu montażu, otrzymacie protokół odbioru, którego podpisanie jest równoznaczne z akceptacją jakości wykonanej usługi.

Specjalizujemy się w projektowaniu mebli kuchennych, dlatego też realizację innych mebli na wymiar traktujemy jako uzupełnienie naszej oferty. Jeśli oprócz kuchni, chcielibyście zamówić również szafy lub inne zabudowy meblowe na wymiar, możemy podjąć się tego zlecenia całościowo.

Jeśli zamawiacie u nas meble kuchenne, wówczas realizujemy zarówno zamówienia na blaty, jak i na wysłony ścienne. Podobnie jak w przypadku zamówień na AGD, bierzemy wówczas pełną odpowiedzialność za materiał, wykonanie i pracę ekipy montażowej. Możecie nam wierzyć lub nie, ale nasze doświadczenie jednoznacznie wskazuje, że kompleksowe zamówienie u jednego wykonawcy oszczędza wielu niepotrzebnych problemów i nieporozumień.

Meble kuchenne Nolte objęte są pięcioletnią gwarancją fabryczną, a wszelkie naprawy gwarancyjne realizowane są z wykorzystaniem elementów fabrycznych.

TOP