Nowoczesne niemieckie meble kuchenne Nolte

Nolte...to jakość życia!

logo nolte kuchen

Niemieckie meble kuchenne Nolte Küchen

Jakość i design made in Germany

Początki firmy Nolte Küchen sięgają roku 1955, kiedy to produkcją mebli zajął się najstarszy z trzech synów Georga Nolte. W 1958 roku Konrad Georg Nolte przeniósł swoją działalność z Germersheim na południowym zachodzie Niemiec, do Löhne w Nadrenii Północnej Westfalii. To tutaj powstała firma Nolte Küchen. Na początku swojej działalności zatrudniała ona 70 pracowników, a cała produkcja mieściła się na 5 000 m².
Na przestrzeni lat, firma cały czas rozwijała się i rozbudowywała linie produkcyjne w Löhne. W roku 1994, nieopodal głównej fabryki - w Melle, na 27 000 m² powstało nowoczesne centrum logistyczne. Z czasem, przeniosła się tam również większość produkcji. W roku 1997, swoją inaugurację miało Centrum Informacyjno Wystawiennicze w Löhne. To tutaj odbywają się szkolenia produktowe. Tutaj, podczas odbywających się co roku branżowych targów Hausmesse, prezentowane są nowości.
Dzisiaj, firma Nolte Küchen dysponuje aż 85 000 m² powierzchni produkcyjnej. Zatrudnia 1 100 pracowników i produkuje blisko 800 kompletów kuchni dziennie. Niemieckie meble kuchenne Nolte dostępne są w ponad 60-ciu krajach na całym świecie.
Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda fabryka Nolte Küchen i jak produkowane są nowoczesne kuchnie Nolte, obejrzyjcie film: Niemieckie Meble Kuchenne Nolte Küchen

Nowoczesne meble kuchenne z nowoczesnej fabryki

Być może zdziwi Was fakt, że jedna kuchnia produkowana jest na kilku tysiącach metrów kwadratowych powierzchni 😊 Tak, tak. Różne elementy kuchni powstają w różnych częściach fabryki. Osobną część zajmuje produkcja frontów i okuć, osobno powstają korpusy szafek dolnych i szuflady, osobno produkowane są szafki wiszące. Również produkcja blatów, to odrębna część fabryki. Jak to możliwe, że wszystkie te elementy spotykają się o czasie w centrum logistycznym gotowe do transportu? Umożliwia to w pełni zautomatyzowany nadzór nad procesem produkcyjnym! Każdy element nowej kuchni posiada swoje oznaczenie i swoje miejsce w systemie. Co to oznacza dla Was? Przede wszystkim – jeśli którykolwiek z elementów zostanie uszkodzony podczas transportu, montażu lub niewłaściwej eksploatacji, zawsze jesteśmy w stanie go zidentyfikować i dosłać nowy.

Nowoczesne kuchnie, to nie tylko nowoczesny design. To także najnowsze technologie produkcji i zarządzania. To właśnie w pełni zautomatyzowany nadzór nad procesem produkcyjnym pozwala dokładnie określić termin dostawy Waszej nowej kuchni już kilka dni po złożeniu zamówienia.

Zajrzyjcie na naszego bloga jeśli macie wątpliwości czy zamówić kuchnię wykonaną w fabryce czy od stolarza: kuchnia z fabryki czy od stolarza?

Niemieckie meble kuchenne Nolte Küchen – jakość, która zobowiązuje

Dowodem rzetelności i stabilności firmy Nolte Küchen jest fakt, iż od momentu jej powstania, czyli od ponad 60-ciu lat, niezmiennie pozostaje ona własnością rodziny Nolte. Przez ten czas, nowoczesne meble kuchenne Nolte zostały wielokrotnie docenione zarówno przez konsumentów, jak i przez specjalistów.

Kuchnie Nolte trzykrotnie z rzędu zostały wybrane ulubioną marką niemieckich mebli kuchennych!

Firma otrzymała również nagrodę APA - Architects Partner Award, w uznaniu za wysokie standardy obsługi sprzedażowej i posprzedażowej. Kuchnie Nolte są regularnie badane przez niezależne instytuty badawcze. Testy jakościowe, bezpieczeństwa użytkowania i produkcji poświadczone są licznymi certyfikatami, między innymi TÜV Rheinland, GS (Potwierdzone Bezpieczeństwo), czy LGA.

Firma Nolte Küchen zyskała uznanie specjalistów również w kwestii produkcji i zarządzania.

LGA InterCert GmbH przyznało niemieckiemu producentowi certyfikaty zgodności z wymogami normy DIN EN ISO 14001:200 i ISO 9001:2000 w zakresie wzornictwa, produkcji, jakości i logistyki. Jako jeden z pierwszych producentów w branży mebli kuchennych, firma otrzymała certyfikat FSC®, który w połączeniu z certyfikatem PEFC świadczy, iż wszystkie produkty Nolte Küchen powstały w ramach prospołecznej i przychylnej środowisku naturalnemu gospodarki leśnej.

Nolte Küchen udowadnia, że nowoczesne kuchnie mogą być produkowane z zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Nowoczesne meble kuchenne to meble, które będą służyły przez wiele lat, a ich proces produkcji pozwala zachować środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń.

Niemieckie meble kuchenne Nolte Küchen – od początku do końca made in Germany

TOP