Podczas meblowania swojego mieszkania, wiele osób stawia sobie pytanie:
czy lepiej kupić kuchnię w studiu projektowym, czy też może zamówić meble od stolarza?
Urządzanie kuchni potrafi być prawdziwym wyzwaniem – zarówno pod względem koncepcyjnym, logistycznym, jak i finansowym. Przy wyborze wykonawcy często zasadniczą rolę odgrywa ostatni z wymienionych aspektów. Z jednej strony, firmy stolarskie, które nie zatrudniają profesjonalnych projektantów i nie ponoszą kosztów związanych z utrzymaniem salonu ekspozycyjnego, są w stanie konkurować cenowo ze studiami projektowymi. Z drugiej jednak strony, produkcja na większą skalę, pozwala na obniżenie kosztów mebli fabrycznych.
Wystandaryzowany produkt fabryczny, dzięki automatyzacji procesu produkcji, ma zawsze ten sam, zaplanowany wymiar, ten sam kolor, tak samo nawiercone otwory, ten sam poziom jakości materiału i wykończenia. Pod tym względem, mebel stolarski do końca pozostaje niewiadomą – możemy jedynie polegać na zdjęciach przykładowych realizacji (i oczywiście – wierzyć, że są one faktycznie autorstwa wybranego przez nas fachowca), a w najlepszym przypadku – na opinii osób, które nam danego wykonawcę poleciły i zapewnieniu, że „będzie Pani zadowolona”.
Oczywiście, wiele studiów projektowych współpracuje z podwykonawcami. Dlatego też wydawać by się mogło, że jeśli korzystamy bezpośrednio z usług stolarza, wówczas jedynie omijamy pośredników, przez co zmniejszamy koszty. Warto jednak zastanowić się nad tym, co ów pośrednik, którego omijamy ma nam do zaoferowania. Czy jest to jedynie miły pan / pani, który przekazuje nam kontakt do swojego podwykonawcy, ewentualnie – prezentuje próbki i za to oczekuje od nas wynagrodzenia? Na szczęście – to już chyba nie te czasy! 😊
Profesjonalizm, to wiedza poparta doświadczeniem.
Projektant, którego spotykamy w dobrym studiu projektowym, to wysokiej klasy specjalista. Każda firma profesjonalnie zajmująca się projektowaniem wnętrz, szkoli swoich pracowników zarówno w zakresie znajomości produktu (w tym, również – sprzętów AGD), jak i w tematyce projektowania. W Interio, dodatkowo staramy się, aby nasi Projektanci uczestniczyli w prezentacjach najnowszych trendów i technologii. Dzięki temu, mogą oni zaoferować Wam aktualne światowe wzornictwo w Waszej nowej kuchni.
Niewątpliwą zaletą zakupu w studiu projektowym jest możliwość zapoznania się z projektem i realistyczną wizualizacją jeszcze przed podpisaniem umowy. Standardową procedurą w większości firm jest wpłata kaucji za pomiar i projekt. Zważywszy jednak na fakt, iż w porównaniu do ceny kuchni, jest to niemal symboliczna kwota, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Zwłaszcza, że w przypadku podpisania umowy, wpłata ta odliczana jest od wartości kuchni.
Sprawdzone procedury postępowania, to kolejny element odróżniający współpracę ze studiem kuchennym od pracy ze stolarzem. Niemałe znaczenie ma w tym przypadku również tradycja i doświadczenie firmy. Przedsiębiorca obecny na rynku od dłuższego czasu, ma wypracowane określone zasady. Dzięki temu, pomimo unikalności projektu, każda realizacja przebiega według z góry ustalonego scenariusza. Pozwala to nam zaoszczędzić pracy i uniknąć problemów, a Wam oszczędza niepotrzebnego stresu i niepewności.
Finis coronat opus – montaż wieńczy projekt 😉
Projektowanie kuchni wymaga uzgodnienia wielu szczegółów estetycznych, technicznych i funkcjonalnych. Zdarza się, że podczas montażu pojawiają się nieprzewidziane trudności. Przy podpisaniu umowy, razem z projektem, otrzymujecie od nas wytyczne dla pozostałych wykonawców: na jakiej wysokości mają być osadzone parapety, jakie są wymiary całkowite zabudowy, czy potrzebne są przeróbki instalacji i tym podobne. Zwracamy Wam uwagę, że abyśmy mogli prawidłowo i zgodnie z projektem zamontować kuchnię, potrzebujemy odpowiednio (według naszych wytycznych) przygotowanego pomieszczenia. Niestety – jak to w życiu – bywa różnie. Niezmiennie jednak, staramy się znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Nawet jeśli wymaga to zmian w początkowo przyjętym projekcie, nie chcemy Was zostawiać z niedokończoną kuchnią. Z doświadczenia (opowieści naszych Klientów) wiemy, że ze stolarzami bywa – jak to w życiu – różnie 😉
Osobną kwestią zostaje temat ewentualnych reklamacji. Produkt fabryczny ma tę przewagę nad produktem stolarskim, że jest w pełni powtarzalny. Jeśli podczas montażu okaże się, że jakąś część należy wymienić, bez większego problemu otrzymujemy nowy produkt, wykonany według tej samej, w stu procentach powtarzalnej technologii. Jeśli natomiast po kilku latach pojawi się potrzeba wymiany jakiegoś elementu, mamy pewność, że fabryka może nam dostarczyć dokładnie taką sama część, ewentualnie zamiennik o podobnych funkcjach i parametrach technicznych.
Reasumując…
- Przejrzystość procedur związanych z zamówieniem
- Kompleksowa obsługa realizacji
- Wystandaryzowana jakość poświadczona certyfikatami niezależnych instytutów badawczych
- Profesjonalne doradztwo i fachowa obsługa
To cechy odróżniające zakup kuchni w studiu projektowym od usług stolarskich.
Nawet jeśli nie znajdujecie różnicy między samym produktem fabrycznym, a stolarskim, warto wziąć pod uwagę fakt, iż zlecając realizację profesjonalnej pracowni, po podpisaniu umowy możecie zająć się dopilnowaniem ekipy remontowej, oczekiwaniem na Wasze nowe meble kuchenne i tysiącem innych spraw, które zajmują Was każdego dnia. Jeśli natomiast jesteście typem majsterkowicza, który lubi dyskutować z wykonawcą czy cokół ma mieć 75, 80, a może 83mm wysokości, wówczas – śmiało – pracownie stolarskie stoją przed Wami otworem! 😊 Tylko nie zapomnijcie dobrze naładować baterie w swoich telefonach i akumulatory cierpliwości 😉
You must be logged in to post a comment.